UX / UI дизайн

Що це таке або як зробити приємно відвідувачеві сайту

Ефективний інструмент Веб-дизайну

Сфера WEB-дизайну та програмування знаходиться в постійному розвитку, технології удосконалюються, з’являються нові прогресивні рішення і розширюються можливості. Сьогодні UI і UX – це не просто популярні терміни, а ефективні інструменти Веб-дизайну.

Що таке UX і UI дизайн і чим ці поняття відрізняються один від одного

Терміни UI і UX дизайн виникли відносно недавно (багато експертів сходяться на думці, що ці поняття придумали в корпорації Apple в 1983 році), хоча саму ідею вже багато тисяч років. Якщо говорити простими словами, то зв’язка UI / UX – це правильне взаємодія людини з інтерфейсом, що дозволяє досягти певних цілей.

Один з найбільш простих прикладів – точильний колесо. Ще з епохи середньовіччя була величезна кількість різновидів цього механізму – камінь обертався вручну шляхом натискання на педаль або важіль, саме точило могла розкручувати одна людина, а займатися заточуванням зброї або інструменту інша. Точильні камені були різного розміру, мали відмінності по конструкції і зовнішньому вигляду.

якщо все перекласти на сучасну термінологію, то сам процес взаємодії з точильним каменем – це UX

а зовнішній вигляд (розмір точила, спосіб його кріплення до основи, довжина важеля, порода деревини для каркаса) – це вже UI

Підсумок об’єднання цих понять – швидкий і якісний процес заточки зброї або інструментів.

У якості більш сучасного прикладу можна навести будь-який інтернет-магазин. Потенційний покупець заходить на сайт, вибирає товар, читає до нього опис, оформляє онлайн покупку і через певний час отримує своє замовлення.

В даному випадку поняття UX – це покроковий процес від моменту вибору товару до оформлення онлайн заявки

а UI – це візуалізація кожного кроку і зручність для клієнта (продумане розташування фотографій і текстового опису товару, кнопка швидкого замовлення, корзина і так далі).

Незважаючи на те, що UX і UI Design дуже схожі поняття, вони не є взаємозамінними або тотожними. Між цими термінами є ряд принципових відмінностей, які необхідно детально розглянути, щоб відповісти на питання – що таке UX/UI.

UX дизайн: основні особливості

В англійській версії термін UX означає User Experience, що можна дослівно перекласти як «власні досвід» або «досвід користувача». Фактично – це весь досвід, отриманий конкретним користувачем від взаємодії з інтерфейсом Веб-сайту.

 • 01

  UX дизайн – це адаптивність і функціональність конкретного продукту, а також певні емоції, які він викликає у користувача. Як підсумок – чим простіше, доступніше і зручніше буде інтерфейс сайту, тим легше буде користувачеві знайти потрібну інформацію або зробити онлайн покупку

 • 02

  Прототипування інтерфейсів є основним завданням дизайнера UX. В якості найбільш простого і зрозумілого прикладу можна розглянути перший персональний комп’ютер компанії Apple. У 1984 році інженери і дизайнери американської корпорації вперше представили комп’ютер зі зручним для користувача інтерфейсом, де замість командного рядка використовувалися вікна. Це послужило початком нової ери загальнодоступних персональних комп’ютерів у всьому світі

 • 03

  UX проектування – це складний процес, що включає в себе різні інструменти для досягнення поставленої мети: Аналіз поведінки, емоцій і досвіду користувача; Інформаційна архітектура; Адаптивність і функціональність інтерфейсу

 • 04

  Для прототипування застосувань дизайнери використовують різні інструменти (наприклад, Balsamiq, Axure, UXPin) за допомогою яких з окремих готових об’єктів збирається початковий «каркас» і створюється первинна візуалізація інтерфейсу

 • 05

  Роботу дизайнера можна назвати одноманітною, адже при проектуванні користувальницького інтерфейсу для кожного сайту або програми необхідний індивідуальний підхід і використання різних інструментів і технологій. Нерідко над одним проектом працює ціла команда фахівців різних напрямків. Одні вивчають поведінку користувачів, їхні емоції та дії під час роботи з конкретним інтерфейсом, інші фахівці займаються архітектурою, треті тестують продукт на всіх стадіях його створення і проводять інформаційну аналітику

Чекаємо вас на розбір. Виберемо стратегію, проговоримо покроковий план дій

UI дизайн

Якщо говорити простими словами, то UI дизайн – це візуалізація UX. Дизайнер цього напрямку відповідає за зручність інтерфейсу сайту або програми для користувача. Його основне завдання – зробити так, щоб користувач міг максимально зручно працювати з контентом. У розпорядженні UI дизайнера є маса інструментів (шрифти, графіка, кнопки, візуальні образи), які він використовує для оптимізації конкретного інтерфейсу.

Крім того, дизайнер орієнтується на рекомендації Google і Apple (спеціальні гайдлайни), завдяки яким додатки інших розробників виглядають органічно і відповідають загальній концепції.

При оптимізації інтерфейсу фахівець з UI дизайну повинен керуватися наступними вимогами:

 • Чіткість

  Відсутність двозначності інтерфейсу, правильний напрямок користувача до мети.

 • Простота

  Не потрібно перевантажувати інтерфейс великою кількістю елементів управління і графічними об’єктами.

 • Інтуїтивність

  Навіть якщо людина бачить вперше конкретний сайт або додаток, у нього не повинно виникнути складнощів з досягненням бажаної мети.

 • Уніфікація

  На всіх сторінках програми або сайту варто використовувати єдину стилістику, а всі елементи управління повинні працювати однаково.

 • Естетика

  Привабливий інтерфейс інтернет-магазину – це перший крок до продажу товару.

Якщо описувати простими словами роботу UX і UI дизайнерів, то як приклад можна взяти будівництво будинку «з нуля». Якщо розміщення об’єкта будівництва на місцевості, планування приміщень та інженерних комунікацій лежить в зоні відповідальності UX дизайнера, то вибір шпалер, підлогових покриттів, різних елементів декоративного оздоблення та предметів інтер’єру – це вже прерогатива UI дизайнера.

Обидва напрямки взаємопов’язані між собою і тісно переплетені під час процесу створення інтерфейсів для сайтів і Веб-додатків, тому часто їх назви об’єднують як UX/UI.

Трохи цифр і статистики по UX UI дизайну

Про важливість роботи UI / UX дизайнера свідчать такі дані:

40%

Близько 40% опитаних користувачів не будуть працювати з сайтом або додатком, у яких непривабливий зовнішній вигляд.

70%

Більше 70% власників веб-студій заявили, що в найближчі кілька років планують розширити штат UI / UX дизайнерів.

94%

Більше 94% людей не будуть довіряти інтернет-магазинам та іншим сайтам, якщо у них поганий дизайн.

65%

Близько 65% людей вважають за краще здійснювати покупки з мобільних пристроїв, що дає новий поштовх до розробки якісних адаптивних додатків.

У сфері UI / UX за останні роки намітилися дві популярні тенденції, яких дотримуються дизайнери, і що в підсумку впливає на процес взаємодії користувача з інтерфейсом додатка або сайта.

 • 01

  Перший тренд – це спрощена візуалізація елементів управління. Наприклад, багато користувачів інтуїтивно розуміють, що кнопка з трикутником в меню аудіоплеєра означає «play», а клавіша з квадратом – це «stop». Дизайнеру більше не потрібно підписувати основні елементи управління інтерфейсом, так як вони стали легко впізнаваними і уніфікованими

 • 02

  Друга тенденція – це ускладнення самого процесу дизайну, який став більш багатогранним. Якщо взяти стандартний інтернет-магазин, то з базової торговельної площадки він перетворюється в мультифункціональний портал з онлайн каталогами, відеоогляди до товарів, великою кількістю текстового контенту, з особистим кабінетом користувача, з великою кількістю сторінок і меню. Одна з ключових задач дизайнера полягає в тому, щоб зробити шлях користувача для здійснення різних цільових дій максимально простим і зручним.

Досвідчений фахівець в області UX / UI дизайну при розробці проекту вже заздалегідь представляє результат з усіма його аспектами на кожній стадії, починаючи від шаблону архітектури сайту і закінчуючи кольором і розміром кнопок управління.

Проектування інтерфейсів – один з напрямків діяльності нашої веб-студії. Команда досвідчених фахівців швидко і якісно виконає замовлення будь-якого рівня складності. Наші UX / UI дизайнери мають великий досвід у створенні практичних і функціональних інтерфейсів, які зручні і зрозумілі для користувачів, що в підсумку спрощує процес онлайн покупки, дозволяючи збільшувати продажі через інтернет.

Серед наших клієнтів

Щоб замовити послуги по розробці дизайну інтерфейсів від наших фахівців, телефонуйте за вказаними телефонами або залишайте на сайті онлайн заявку.

Ви можете залишити свої дані заповнивши форму нижче

  Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку персональних даних