UX / UI дизайн

Що це таке або як зробити приємно відвідувачеві сайту

Ефективний інструмент
Веб-дизайну

Сфера WEB-дизайну та програмування знаходиться в постійному розвитку, технології удосконалюються, з’являються нові прогресивні рішення і розширюються можливості. Сьогодні UI і UX – це не просто популярні терміни, а ефективні інструменти Веб-дизайну.

Що таке UX і UI дизайн і чим ці поняття відрізняються один від одного

Терміни UI і UX дизайн виникли відносно недавно (багато експертів сходяться на думці, що ці поняття придумали в корпорації Apple в 1983 році), хоча саму ідею вже багато тисяч років. Якщо говорити простими словами, то зв’язка UI / UX – це правильне взаємодія людини з інтерфейсом, що дозволяє досягти певних цілей.

Один з найбільш простих прикладів – точильний колесо. Ще з епохи середньовіччя була величезна кількість різновидів цього механізму – камінь обертався вручну шляхом натискання на педаль або важіль, саме точило могла розкручувати одна людина, а займатися заточуванням зброї або інструменту інша. Точильні камені були різного розміру, мали відмінності по конструкції і зовнішньому вигляду.

UX / UI дизайн

якщо все перекласти на сучасну термінологію, то сам процес взаємодії з точильним каменем – це UX

UX / UI дизайн

а зовнішній вигляд (розмір точила, спосіб його кріплення до основи, довжина важеля, порода деревини для каркаса) – це вже UI

Підсумок об’єднання цих понять – швидкий і якісний процес заточки зброї або інструментів.

У якості більш сучасного прикладу можна навести будь-який інтернет-магазин. Потенційний покупець заходить на сайт, вибирає товар, читає до нього опис, оформляє онлайн покупку і через певний час отримує своє замовлення.

UX / UI дизайн

В даному випадку поняття UX – це покроковий процес від моменту вибору товару до оформлення онлайн заявки

UX / UI дизайн

а UI – це візуалізація кожного кроку і зручність для клієнта (продумане розташування фотографій і текстового опису товару, кнопка швидкого замовлення, корзина і так далі).

Незважаючи на те, що UX і UI Design дуже схожі поняття, вони не є взаємозамінними або тотожними. Між цими термінами є ряд принципових відмінностей, які необхідно детально розглянути, щоб відповісти на питання – що таке UX/UI.

UX дизайн:
основні особливості

В англійській версії термін UX означає User Experience, що можна дослівно перекласти як «власні досвід» або «досвід користувача». Фактично – це весь досвід, отриманий конкретним користувачем від взаємодії з інтерфейсом Веб-сайту.

 • UX / UI дизайн
  01

  UX дизайн – це адаптивність і функціональність конкретного продукту, а також певні емоції, які він викликає у користувача. Як підсумок – чим простіше, доступніше і зручніше буде інтерфейс сайту, тим легше буде користувачеві знайти потрібну інформацію або зробити онлайн покупку

 • UX / UI дизайн
  02

  Прототипування інтерфейсів є основним завданням дизайнера UX. В якості найбільш простого і зрозумілого прикладу можна розглянути перший персональний комп’ютер компанії Apple. У 1984 році інженери і дизайнери американської корпорації вперше представили комп’ютер зі зручним для користувача інтерфейсом, де замість командного рядка використовувалися вікна. Це послужило початком нової ери загальнодоступних персональних комп’ютерів у всьому світі

 • UX / UI дизайн
  03

  UX проектування – це складний процес, що включає в себе різні інструменти для досягнення поставленої мети: Аналіз поведінки, емоцій і досвіду користувача; Інформаційна архітектура; Адаптивність і функціональність інтерфейсу

 • UX / UI дизайн
  04

  Для прототипування застосувань дизайнери використовують різні інструменти (наприклад, Balsamiq, Axure, UXPin) за допомогою яких з окремих готових об’єктів збирається початковий «каркас» і створюється первинна візуалізація інтерфейсу

 • UX / UI дизайн
  05

  Роботу дизайнера можна назвати одноманітною, адже при проектуванні користувальницького інтерфейсу для кожного сайту або програми необхідний індивідуальний підхід і використання різних інструментів і технологій. Нерідко над одним проектом працює ціла команда фахівців різних напрямків. Одні вивчають поведінку користувачів, їхні емоції та дії під час роботи з конкретним інтерфейсом, інші фахівці займаються архітектурою, треті тестують продукт на всіх стадіях його створення і проводять інформаційну аналітику

Чекаємо вас на розбір. Виберемо стратегію, проговоримо покроковий план дій

UI дизайн

Якщо говорити простими словами, то UI дизайн – це візуалізація UX. Дизайнер цього напрямку відповідає за зручність інтерфейсу сайту або програми для користувача. Його основне завдання – зробити так, щоб користувач міг максимально зручно працювати з контентом. У розпорядженні UI дизайнера є маса інструментів (шрифти, графіка, кнопки, візуальні образи), які він використовує для оптимізації конкретного інтерфейсу.

Крім того, дизайнер орієнтується на рекомендації Google і Apple (спеціальні гайдлайни), завдяки яким додатки інших розробників виглядають органічно і відповідають загальній концепції.

При оптимізації інтерфейсу фахівець з UI дизайну повинен керуватися наступними вимогами:

 • UX / UI дизайн UX / UI дизайн

  Чіткість

  Відсутність двозначності інтерфейсу, правильний напрямок користувача до мети.

 • UX / UI дизайн UX / UI дизайн

  Простота

  Не потрібно перевантажувати інтерфейс великою кількістю елементів управління і графічними об’єктами.

 • UX / UI дизайн UX / UI дизайн

  Інтуїтивність

  Навіть якщо людина бачить вперше конкретний сайт або додаток, у нього не повинно виникнути складнощів з досягненням бажаної мети.

 • UX / UI дизайн UX / UI дизайн

  Уніфікація

  На всіх сторінках програми або сайту варто використовувати єдину стилістику, а всі елементи управління повинні працювати однаково.

 • UX / UI дизайн UX / UI дизайн

  Естетика

  Привабливий інтерфейс інтернет-магазину – це перший крок до продажу товару.

Якщо описувати простими словами роботу UX і UI дизайнерів, то як приклад можна взяти будівництво будинку «з нуля». Якщо розміщення об’єкта будівництва на місцевості, планування приміщень та інженерних комунікацій лежить в зоні відповідальності UX дизайнера, то вибір шпалер, підлогових покриттів, різних елементів декоративного оздоблення та предметів інтер’єру – це вже прерогатива UI дизайнера.

Обидва напрямки взаємопов’язані між собою і тісно переплетені під час процесу створення інтерфейсів для сайтів і Веб-додатків, тому часто їх назви об’єднують як UX/UI.

Трохи цифр і статистики по UX UI дизайну

Про важливість роботи UI / UX дизайнера свідчать такі дані:

40%

Близько 40% опитаних користувачів не будуть працювати з сайтом або додатком, у яких непривабливий зовнішній вигляд.

70%

Більше 70% власників веб-студій заявили, що в найближчі кілька років планують розширити штат UI / UX дизайнерів.

94%

Більше 94% людей не будуть довіряти інтернет-магазинам та іншим сайтам, якщо у них поганий дизайн.

65%

Близько 65% людей вважають за краще здійснювати покупки з мобільних пристроїв, що дає новий поштовх до розробки якісних адаптивних додатків.

У сфері UI / UX за останні роки намітилися дві популярні тенденції, яких дотримуються дизайнери, і що в підсумку впливає на процес взаємодії користувача з інтерфейсом додатка або сайта.

 • UX / UI дизайн
  01

  Перший тренд – це спрощена візуалізація елементів управління. Наприклад, багато користувачів інтуїтивно розуміють, що кнопка з трикутником в меню аудіоплеєра означає «play», а клавіша з квадратом – це «stop». Дизайнеру більше не потрібно підписувати основні елементи управління інтерфейсом, так як вони стали легко впізнаваними і уніфікованими

 • UX / UI дизайн
  02

  Друга тенденція – це ускладнення самого процесу дизайну, який став більш багатогранним. Якщо взяти стандартний інтернет-магазин, то з базової торговельної площадки він перетворюється в мультифункціональний портал з онлайн каталогами, відеоогляди до товарів, великою кількістю текстового контенту, з особистим кабінетом користувача, з великою кількістю сторінок і меню. Одна з ключових задач дизайнера полягає в тому, щоб зробити шлях користувача для здійснення різних цільових дій максимально простим і зручним.

Досвідчений фахівець в області UX / UI дизайну при розробці проекту вже заздалегідь представляє результат з усіма його аспектами на кожній стадії, починаючи від шаблону архітектури сайту і закінчуючи кольором і розміром кнопок управління.

Проектування інтерфейсів – один з напрямків діяльності нашої веб-студії. Команда досвідчених фахівців швидко і якісно виконає замовлення будь-якого рівня складності. Наші UX / UI дизайнери мають великий досвід у створенні практичних і функціональних інтерфейсів, які зручні і зрозумілі для користувачів, що в підсумку спрощує процес онлайн покупки, дозволяючи збільшувати продажі через інтернет.

UX / UI дизайн

Серед наших клієнтів

UX / UI дизайн
UX / UI дизайн
UX / UI дизайн
UX / UI дизайн
UX / UI дизайн
UX / UI дизайн
UX / UI дизайн
UX / UI дизайн

Щоб замовити послуги по розробці дизайну інтерфейсів від наших фахівців, телефонуйте за вказаними телефонами або залишайте на сайті онлайн заявку.

Ви можете залишити свої дані заповнивши форму нижче