Біле seo просування – легальна пошукова оптимізація сайту

227
0

Алгоритм роботи пошукових систем і механізми ранжирування сайтів приховані від користувачів, проте постійно вивчаються фахівцями з їх створення та розкрутки. Методом проб і помилок було виявлено основні правила, які гарантують потрапляння веб-ресурсу в ТОП видачі і можливість уникнути накладення фільтрів. Їх неухильне дотримання називається в середовищі розробників і оптимізаторів біле seo просування. Це повністю «законний» легальний шлях, що не несе ніяких ризиків. Його суть полягає в створенні сайту, максимально корисного для користувачів, що завжди високо оцінюється пошуковими системами.

Головна особливість такого розкручування – поступовий покроковий розвиток, орієнтований на довгострокову перспективу. Власнику ресурсу, який вибрав легальну оптимізацію, доведеться змиритися з тим, що вкладені фінанси, час, зусилля окупляться не відразу, прибуток не почне надходити з першого місяця його існування. Однак він може бути впевнений в тому, що біле просування сайту забезпечить лояльне ставлення пошукових систем, дозволить створити відмінну репутацію, що згодом конвертується в реальну вигоду.

Методи легальної оптимізації

В даний час фахівцями розроблена маса методик розкрутки веб-продукту. Зосереджуватися на одній не має сенсу, адже його розвиток має відбуватися різнобічно із залученням внутрішніх і зовнішніх ресурсів. Тільки комплексний підхід зможе забезпечити відмінний результат.

Технології внутрішньої розкрутки

В даному випадку білі методи оптимізації це робота зі створення актуального, інформативного, корисного для відвідувача ресурсу. Його основою є текстовий контент, якість якого має особливе значення в процесі ранжирування пошуковими системами. Розміщені на сторінках статті повинні відповідати ряду вимог:

 • унікальність. Копіювання інформації з сайтів конкурентів не призведе до підвищення позицій, скоріше загрожує довгостроковим і стабільним падінням. Бажано, щоб тексти були авторськими, не переписаними з інших джерел, а створеними на основі глибокого опрацювання теми, адже навіть рерайт пошукові боти визначають практично завжди;

 • змістовність. Так як біле просування сайтів передбачає їх корисність, статті повинні бути максимально інформативними, професійними. В цьому випадку є шанс, що відвідувач захоче поділитися посиланнями на них з іншими користувачами;

 • актуальність. Тематика текстів повинна відповідати специфіці веб-ресурсу, що також ретельно перевіряється і контролюється пошуковими системами;

 • відсутність води. Важливо, щоб автор статті використав якомога менше мовних зворотів, які не несуть смислового навантаження. Через нагромадження кліше і банальних фраз складно «пробиратися» як читачеві, так і роботу, від якого залежить швидкість індексації сторінки;

 • оптимізованість. Грамотне сео просування сайтів передбачає розміщення ключових слів і їх поєднань всередині текстів. Головне при цьому знати міру, щоб не отримати переспамлену статтю, яка не зможе підняти позиції веб-майданчика.

Одним текстовим контентом складно завоювати прихильність Google, тому в ході білого просування сайту варто звернути увагу на ряд інших аспектів:

 1. Чистий HTML-код. Його структуру важливо постійно перевіряти і підчищати в міру необхідності, видаляючи непотрібні модулі, елементи, символи і т.д.
 2. Висока швидкість завантаження. Передбачає ефективне використання кеш браузерів, оптимізацію графічного і відео-контенту, грамотне використання CSS і javascript-файлів і т.д.
 3. Ефективна внутрішня перелінковка і зрозуміла структура сайту. Бажано, щоб кожна зі сторінок містила посилання на одну або кілька інших. Просте головне меню також підвищує юзабіліті для користувача. Ці способи seo оптимізації дозволять пошуковому роботу швидко переміщатися між сторінками, що прискорить індексацію оновлень.
 4. Налагоджені технічні моменти. Передбачає створення і правильну настройку файлів robots.txt і sitemap.xml, усунення помилок 404 і дублів, налагодження 301 редиректів і т.д.
 5. Грамотно заповнені мета-теги і розставлені заголовки. Тут основна увага приділяється тегам Title і Description, забезпечення їх унікальності та відповідності змісту сторінок. Не менше значення надається розташуванню заголовків H1-H6, які визначають структуру контенту.

Способи зовнішнього просування

Білі методи сео оптимізації ззовні зводяться до поступового нарощування посилальної маси, тобто кількості згадок про сайт на сторонніх майданчиках-донорах. Різке зростання числа лінків може здатися пошуковій системі підозрілим, що спровокує застосування фільтрів.

Також в ході реалізації цього способу розкрутки важливо звертати увагу на авторитетність майданчика, на якому розміщується посилання. Якщо він уже містить значну їх кількість і співпрацює з сумнівними ресурсами, це може погано позначитися на ранжуванні сайту, що просувається. Щоб уникнути помилок, веб студія повинна моніторити зміни в посилальному профілі сайту і вчасно реагувати на спамні посилання. Запорука природного приросту посилань – якісний і корисний контент сайту, на який будуть посилатися інші веб сайти.

Не менш ефективною є взаємодія з соцмережами. Найчастіше вона передбачає настільки безпечне просування, що це ніяк не може спровокувати пошуковики на накладення фільтрів. Головне, щоб акаунти, які містять згадки про веб-ресурс, були справжніми, не фейковими.

Ще один спосіб зовнішньої розкрутки і підвищення авторитетності – реєстрація в каталогах. Важливо, щоб вони були рейтинговими, популярними, добре модерувалися. Прикладами таких можуть служити Rambler TOP 100, Liveinternet.ru, Cataloxy.ru і ін.

Чорне і біле сео: що вибрати

Поряд з легальними технологіями оптимізації існує і тіньова сторона, що віддає перевагу швидкому результату на шкоду дотриманню правил. Чорне seo-просування передбачає:

 • додавання на сторінки прихованого тексту зі значною кількістю ключових фраз. Ефект невидимості досягається застосуванням кольору шрифту, який зливається з фоном, або установкою мінімального його розміру;

 • розміщення великої кількості посилань, анкорами для яких служать знаки пунктуації;

 • застосування мережі сателітів, тобто допоміжних сайтів, які служать для розкрутки основного;

 • створення лінкоферми, тобто групи майданчиків, які посилаються один на одного.

На відміну від білого seo, чорне нещадне до своїх конкурентів. У хід йдуть будь-які методи від скарг на плагіат, розміщення негативних відгуків в соцмережах, на форумах до «склікування» бюджету контекстної реклами.

Безсумнівна перевага недобросовісних стратегій розкрутки – швидке досягнення лідируючих позицій в ТОПі. Зворотною стороною медалі є високий ризик потрапляння під фільтри або в довгостроковий бан. Сучасні пошукові системи максимально складно обдурити, тому обхідні шляхи досягнення результату виявляються ними гранично швидко.

В результаті чорне сео може принести тільки миттєвий прибуток, розплачуватися за який доведеться втратою репутації свого інтернет-майданчика. У той час як просування сайту білими методами – це повільний, але гарантовано ефективний шлях до досягнення хороших позицій у видачі, підвищення авторитету, конверсії та прибутковості.

Коментарі
Ви можете першим додати коментар.
Залишити коментар