Фреймворки для веб-розробки

1073
0

Сучасні сайти, додатки, сервіси стають все більш складними, динамічними, багатофункціональними. Вони повинні активно взаємодіяти з користувачем, бути здатними підлаштовуватися під мінливе середовище, що обумовлює постійний розвиток методів їх розробки, підтримки. Прагнучи відповідати зростаючим потребам ринку IT-технологій, фахівці розробили новий інструмент – web framework. Він являє собою каркас, платформу для створення веб-продуктів нового покоління, їх ефективної підтримки. Він призначений для складних, масштабних проектів, дозволяє реалізувати нестандартні рішення.

Більш детально відповідаючи на питання, що таке фреймворк варто відзначити, що він не формує для продукту, що розробляється жорсткі рамки. Він надає базові модулі, на основі яких створюється гнучкий сайт з широкими можливостями модернізації, розширення функціоналу за рахунок приєднання додаткових додатків в майбутньому.

Стандартна архітектура фреймворка грунтується на поділі трьох шарів:

 • модель. Відповідає за формування структури, правил бізнес-логіки;

 • уявлення. Основна функція – графічне відображення даних;

 • контролер. Реалізує зв’язок з користувачем, перетворюючи отриману від нього інформацію в команди для попередніх двох шарів.

Найважливіші переваги фреймворків

Крім цього інструменту, розробка веб-сайтів може виконуватися IT-фахівцем самостійно з написанням коду з нуля або з залученням готової CMS. Перший варіант занадто витратний за часом, вимагає маси зусиль в ході реалізації, подальшого тестування. Використання CMS дозволяє швидко створювати інтернет додатки, проте накладає на їх функціонування певні обмеження, тобто вийти за рамки «конструктора» не вийде. Такі способи розробки більше підходять для простих, статичних проектів.

Між ними фреймворк займає проміжну позицію. Робота з ним складніше, ніж з готовим движком, але результат буде отримано в рази швидше, ніж при написанні коду. Розробка сайту з його використанням отримала величезну популярність в останні роки, так як він зумів об’єднати переваги обох вищезгаданих методів:

 • висока швидкість створення додатків, сервісів;

 • можливість постійного розвитку продукту за рахунок інтеграції в структуру нових розширень;

 • простий зручний супровід;

 • максимальна безпека зберігання даних;

 • застосування фреймворка для сайту забезпечує йому швидкість реагування, можливість витримувати значні навантаження.

Види фреймворків по стороні виконання

Залежно від специфіки завдань, які вони можуть вирішувати, можна виділити три категорії:

 1. Backend. Працюють виключно на стороні сервера. Вони орієнтовані на виконання окремих функцій, пов’язаних із зберіганням, захистом даних, забезпеченням життєво важливих процесів. З їх допомогою можна створювати прості сайти з досить обмеженим інтерфейсом. Відомі бекенд фреймворки: Django, Express.js, Symfony.
 2. Frontend. Чи не пов’язані з логікою роботи програми, так як функціонують безпосередньо в браузері. Призначені для створення користувацьких інтерфейсів з різноманітною графікою, анімацією. Приклади: Svelte, Angular.
 3. Fullstack. Універсальні інструменти, які ефективно працюють на обох сторонах. Їх особливість в тому, вони використовують одну мову програмування для серверної і клієнтської частин. Тому коли backend і frontend фреймворки передають між сторонами HTML-код, fullstack обмінюються даними. Приклад: Meteor.

Більше про різницю між фронтенда і бекендом можна прочитати в нашій попередній статті “фронтенд і бекенд: дві сторони однієї медалі”

За критерієм розміру всі платформи можна поділити на дві групи: звичайні і мікро. Перші призначені для вирішення масштабних, різнобічних завдань, другі – для реалізації якої-небудь однієї функції. Мікрофреймворки можуть розширюватися за рахунок впровадження нових додатків або об’єднуватися з звичайними.

Види фреймворків з мови програмування

Ще одна класифікація виконується по використовуваній мові програмування. Тут також можна виділити кілька категорій, які мають свої особливості.

Кращі фреймворки PHP

Yii – досить простий у використанні інструмент, часто рекомендований недосвідченим розробникам. Незважаючи на значний вік, продовжує постійно оновлюватися, забезпечуючи користувачеві розширений функціонал: кешування, робота з помилками, перенесення БД.

Symfony – веб-продукт, призначений для створення дійсно масштабних, але гнучких сайтів. У його арсеналі маса компонентів, шаблонів, форм для багаторазового використання, що істотно спрощує вирішення рутинних завдань.

Phalcon PHP з відкритим кодом. Універсальний у використанні, так як поєднується практично з усіма операційними системами. Характеризується підвищеною продуктивністю в порівнянні з аналогами, платформу можна встановити навіть на власний сервер.

Laravel – найпопулярніший фреймворк php за результатами безлічі опитувань. Також має відкритий код, що сприяє швидкому оновленню, розвитку. Завдяки реалізації функцій автоматичного завантаження класів, ефективному управлінню базами даних дозволяє максимально оперативно реалізувати масштабний проект.

Відомі HTML / CSS framework

Bootstrap – один з лідерів в своєму сегменті, існуючий ще з 2011 року. Найважливіший плюс – наявність адаптивної верстки, що дозволяє сайту підлаштовуватися під розмір екрану будь-якого гаджета. Розробка, підтримка реалізуються досить просто за рахунок значної кількості шаблонів, стилів, з яким працює Bootstrap.

Foundation фреймворк – це ефективний інструмент для фронтенда. Дуже добре підходить для створення мобільних додатків, так як адаптований до останніх моделей смартфонів.

Uikit. Має легку, модульну структуру, що полегшує процес розробки. Включає близько 30 компонентів високого ступеня адаптивності. Основна його перевага – функція markdown, що дозволяє переглядати сторінки створюваного сайту в ході доопрацювання.

Найпопулярніші фреймворки Python

Flask. Володіє мінімальним набором базових функцій, але високим рівнем гнучкості, здатність до розширення. На цій платформі можна створити дійсно ексклюзивний, адаптований під потреби замовника веб-продукт. Користується попитом у новачків в розробці завдяки простому функціоналу.

Django. Укомплектований власною системою адміністрування. Відрізняється простотою написання коду за рахунок того, що повторюються рядки, їх не доведеться вписувати вручну. Вони генеруються автоматично.

Tornado. Головні переваги інструменту – висока продуктивність, здатність витримувати значні навантаження (до декількох тисяч одночасних з’єднань) при високій швидкості реагування. Ідеальний для розробки онлайн-сервісів.

Незалежно від того чи застосовує веб студія фреймворки Python, HTML / CSS або PHP, важливо розуміти, що цей продукт високоефективний, правильно працює тільки за умови наявності грамотної команди IT-фахівців, які зможуть повною мірою реалізувати всі його можливості.

FAQ

 • Як вибрати фреймворк у 2022 році?
 • Що краще використовувати: фреймворк чи CMS?
 • На які групи можна поділити фреймворки?
Коментарі
Ви можете першим додати коментар.
Залишити коментар