Що таке таргетована реклама – простими словами

31
0

Розвиток та розкрутка власного бізнесу за допомогою розміщення оголошень у мережі – максимально ефективний, але досить дорогий захід. У випадку, коли бюджет кампанії обмежений, таргетингова реклама стане оптимальним інструментом, який дозволить раціонально використовувати фінансові ресурси і швидко досягти запланованого результату.

Що таке таргетинг

Сам термін має англійське походження та перекладається як «ціль». У цьому сенс поняття – спрямування зусиль з просування товару на конкретну цільову аудиторію. Для реалізації цього завдання маркетологи попередньо проводять дослідження, визначаючи, кого може зацікавити даний товар чи послуга. Тому, даючи визначення, що таке таргетинг, необхідно насамперед відштовхуватися від потреб, цінностей, переваг споживача.

Що таке таргетована реклама

Найбільш підходящий майданчик для зручного та ефективного відбору цільової аудиторії – соціальна мережа. Саме тут насамперед реалізується цей інструмент. В Україні лідерами в даний час є Instagram і Facebook, на які перш за все спрямовує зусилля кожна професійна веб-студія , що займається розкруткою продукту через Інтернет.

У цілому таргетингова реклама – це оголошення, розміщені переважно у соцмережах і показуються лише чітко визначеним користувачам, які з більшою ймовірністю зацікавляться товаром чи послугою. Цільова аудиторія може сортуватися за будь-якою, однією або кількома ознаками: стать, вік, регіон проживання, сімейний стан, інтереси, хобі, сфера діяльності, національна або релігійна приналежність тощо.

Як працює таргетована реклама

Під час реєстрації в соцмережі користувач вводить особисті дані. У ході користування цим майданчиком він вступає в певні групи, спільноти, виявляє інтерес до контенту різних тематик. Це дозволяє роботам збирати та аналізувати інформацію про нього, додаючи її до великих баз даних. Ця робота проводилася ще до того, як соціальні мережі дізналися, що таке таргетована реклама.

Пізніше маркетологи зрозуміли, що такі великі масиви даних про потенційних споживачів можна використовувати для досягнення мети просування продукту. Принцип дії рекламної кампанії полягає у поєднанні кількох таргетів, що дає можливість отримати вузький сегмент ЦА, якій точно буде цікава пропозиція.

Чим відрізняється від контекстної реклами

 • Місце розміщення. Контекст відображається користувачам у пошуковій видачі, а також на сайтах-партнерах пошуковика. Для налаштування використовується Google AdWords. Таргет локалізується у соцмережах.
 • Принцип дії. Відображення контекстних оголошень залежить від змісту запиту, який користувач ввів у пошуковий рядок. Таргетингова реклама в Інстаграмі або Фейсбуці виводиться всім потенційним клієнтам, які підійшли під опис цільової аудиторії.
 • Тип споживача. Контекст працює із «теплою» ЦА, тобто з людьми, які виявили інтерес до конкретного продукту. Таргет – з «холодними» клієнтами, які потенційно зацікавлені у пропозиції.

 

Кому підійде таргетингова реклама в соцмережах

Перш ніж замовити таргетовану рекламу , варто зрозуміти, чи підходить цей інструмент цілям конкретного бізнесу. Однак у суспільстві, де соцмережі займають левову частку вільного часу людей, він практично універсальний. Тому може успішно застосовуватися як блогерами, які вже не з чуток знають, що таке таргетована реклама в Інстаграмі, так і великими корпораціями:

 • інтернет-магазинами;
 • мережами закладу громадського харчування;
 • коучами, тренерами у різних напрямках від фітнесу до особистісного зростання;
 • спорт центрами;
 • туроператорами;
 • закладами розважальної сфери тощо.

 

Плюси і мінуси

Основні переваги:

 • Охоплення лише цільової, тобто зацікавленої аудиторії за умови грамотного налаштування.
 • Можливість швидко реагувати на потреби користувачів, що змінюються. Відслідковуючи показники, за якими оцінюється таргетована реклама, можна виявити що така дія втрачає свою ефективність і швидко скоригувати будь-який сегмент ЦА, або спосіб подачі оголошення.
 • Простота реалізації. Успішну кампанію можна організувати, навіть не маючи розкрученої групи з великою кількістю передплатників.
 • Персоналізація пропозиції. Цей інструмент дозволяє розмовляти однією мовою з потенційними клієнтами, що дозволяє гарантовано привернути їх увагу.

Недоліки:

 • Порівняно невисока конверсія. Соцмережі користувачами більше сприймаються як місце для спілкування та розваги, а не для перегляду оголошень;
 • Складнощі з модерацією. Кожен майданчик пред’являє свої особливі вимоги до тексту, картинки тощо.

Підсумок

Відповідаючи на питання, що таке таргетована реклама важливо розуміти, що це вузькоспеціалізований інструмент, який вчиняє вплив на споживача у соціальних мережах і діє чітко направлено. Завдяки такій цілеспрямованості він дозволяє максимально раціонально використовувати фінансові ресурси та зусилля маркетологів.

Коментарі
Ви можете першим додати коментар.
Залишити коментар