Чому швидкість завантаження веб-сайту так важлива для SEO-просування і як її можна поліпшити?

234
0

Швидкість завантаження сайту впливає як на його просування, так і на кількість відмов. Якщо ви недооцінюєте цей фактор, то можете регулярно втрачати трафік і потенційних клієнтів. Дослідження від Google говорять про втрату до 53% користувачів, якщо завантаження ресурсу перевищує три секунди. А одна секунда затримки на сайтах онлайн-торгівлі може призвести до втрати аж до 20% від загальної кількості конверсій.

Правильна розстановка пріоритетів

В першу чергу потрібно розуміти, що блискавично веб-сайти відкриватися не можуть в принципі. Якщо ваш ресурс завантажується за 1-1,5 секунди – це вже хороший показник і панікувати точно не варто. Коли на сторінках багато картинок або є складні, але необхідні для повноцінного функціоналу плагіни, швидкість завантаження сайту знижується і це абсолютно нормально.

Прискорювати роботу ресурсу на шкоду його якості та функціоналу немає сенсу. В першу чергу веб-сайт повинен нести користь для користувача і допомагати йому складати вірне враження про бренд. Але є певні проблеми, вирішення яких допоможе підвищити швидкість завантаження і поліпшити репутацію сайту для його більш вигідного ранжирування в пошукових системах.

У цій статті ми розглянемо найбільш поширені фактори, що впливають на швидкість завантаження сторінок сайтів.

Перевірка швидкості завантаження сайту

Якщо ви хочете провести аналіз швидкості сайту, то можете скористатися простими інструментами для перевірки. PageSpeed ​​Insights – це офіційний продукт від Google, який дозволяє отримати звіти про швидкість завантаження сторінок. Крім того, даний інструмент дає поради щодо оптимізації сайту.

Провести точний аналіз швидкості завантаження сайту можна також за допомогою альтернативних інструментів: Pingdom, CloudFlare, WebPageTest. Оцінити швидкість роботи веб-ресурсу на мобільних пристроях можна за допомогою спеціального сервісу Google Lighthouse.

Оптимізація швидкості завантаження сайту

Наш досвід дозволяє виділити кілька типових проблем, які занижували швидкість завантаження сайтів. Але важливо розуміти, що для кожного ресурсу потрібен індивідуальний підхід і грамотна ретельна аналітика.

Найбільш поширені фактори:

 • Поганий хостинг
  Коли невеликі компанії відкривають власне представництво в інтернеті, вони найчастіше шукають найдоступніші варіанти. Дешевий хостинг виправданий для суто інформаційних сайтів, але може стати причиною втрати великої кількості клієнтів на лендингу. В цьому випадку скупий платить двічі, втрачаючи трафік і заявки. До речі, через це може і істотно знизитися ефективність контекстної реклами.

 • Велика вага медіа-файлів
  Повнорозмірні зображення, якісна графіка і відеофайли на головній – це безперечно дуже красиво. Але надлишок медіа може не тільки сповільнити, але і істотно ускладнити завантаження веб-сторінки. Важливо знаходити компроміс між якістю медіа і швидкістю його завантаження на сайті. Сучасні інструменти стиснення дозволяють зробити оптимізовані файли практично такими, не відрізняються від оригіналів.

Що стосується відеозаписів, то краще і зовсім відмовитися від їх автозавантаження. А якщо розмістити відео на YouTube, ви також звільніть хостинг і сам веб-сайт від зайвих елементів!

 • Зайвий код і невиправдано великі розміри сторінки
  Веб-сайт не буде завантажуватися швидко, якщо код занадто великий або містить помилки. Javascript і CSS можуть містити безліч зайвих символів, які гальмують роботу браузера. Ви можете доручити аналітику досвідченого фахівця і оптимізувати вагу головної сторінки.

Що стосується контенту, то перевантажувати ним головну сторінку сайту теж не варто. Наприклад, немає ніякої необхідності додавати блок галереї внизу сторінки, для неї краще виділити окремий розділ. Те ж саме можна сказати про докладні прайс-таблиці або плагіни з розрахунку індивідуальної вартості послуг, будь-які довгі тексти і каталоги.

 • Не враховано особливості движка
  Гальмувати швидкість завантаження може невдалий шаблон в WordPress або ж невідповідний розмір статичного контенту в Opencart. Що стосується Joomla, то краще уникати зміни розміру картинок після завантаження через HTML і CSS. Особливості движків можуть бути неочевидні для рядового користувача і за допомогою краще звернутися до фахівця.

Навіть стандартні і вельми популярні плагіни можуть дуже негативно вплинути на швидкість завантаження веб-сайту. Якщо є можливість індивідуальної розробки плагіна, то краще нею скористатися.

Необхідна оптимізація швидкості роботи сайту?

У переважній більшості випадків виявлення та вирішення проблем завантаження не забирає багато часу. Найоптимальніший варіант – замовити аудит від веб-студії і отримати рекомендації щодо усунення «слабких місць» ресурсу.

Оптимізація швидкості сайту – це затребувана SEO-послуга і ми маємо досвід роботи з різними за складністю проектами. Залиште заявку у нас і для вашого веб-ресурсу буде запропоновано комплексне і ефективне рішення.

Не упускайте можливість поліпшити репутацію веб-сайту для пошукових систем і підвищити лояльність своїх потенційних клієнтів!

Коментарі
Ви можете першим додати коментар.
Залишити коментар