Конверсія сайту: визначення поняття і формули розрахунку

244
0

Особлива специфіка інтернет-маркетингу, нові форми взаємодії з клієнтом, інноваційні методи проведення рекламних кампаній вимагають запровадження власної термінології для визначення рівня успішності проекту. Веб-студія, яка взялася за просування ресурсу повинна якимось чином визначити ефективність обраної й реалізованої стратегії. З цією метою найчастіше застосовується один ключовий показник.

У сфері інтернет-маркетингу конверсія сайту — це співвідношення кількості користувачів, які вчинили дію до загального числа відвідувачів.

Залежно від поставлених цілей, завдань, особливостей функціонування ресурсу це може бути заповнення реєстраційної форми, репост, лайк, заявка на зворотний зв’язок із менеджером, здійснення покупки і т.д.
Відношення виражається у відсотках, що дозволяє максимально наочно в динаміці побачити результативність дій фахівців із просування.

З’ясовуючи, що таке конверсія в рекламі, можна знайти деякі відмінності з аналогічним показником для сайту. Тут за основу береться кількість показів сторінки з вигідною пропозицією, будь-то банер, оголошення або контекстна реклама, яке співвідноситься з необхідною дією користувача: переходом за посиланням, заявкою, придбанням товару, послуги.

Цей показник дозволяє визначити результативність роботи маркетологів, успішність обраної рекламної стратегії. Однак максимально точний розрахунок ефективності заходів із просування продукту можна отримати тільки після аналізу сукупності декількох показників.

Що таке конверсія показів у заходи на сайт

Одна з ключових характеристик успішності інтернет-бізнесу, по-іншому звана абревіатурою

 CTR

Вона показує відношення числа переходів на веб-ресурс за допомогою натискання на посилання до загальної кількості переглядів оголошення, тобто безпосередньо визначає, наскільки дана реклама цікава для потенційного споживача.

CTR також називають коефіцієнтом клікабельности. У вітчизняному інтернет-просторі він варіюється від 0,1 до 10 %. Цей рівень залежить від ряду факторів, що формують позитивне сприйняття рекламного продукту:

 • Актуальність для цільової аудиторії. Підбір текстового, графічного контенту, спосіб їх подачі повинен відповідати цінностям споживача, на якого орієнтовано оголошення. З таким підходом конверсія відвідувачів буде неухильно збільшуватися;

 • Здатність привернути увагу. Важливо, щоб банер був унікальним і незабутнім, підбір колірної гами повинен грунтуватися на поєднанні яскравих, контрастних відтінків. Відмінно привертає увагу наявність аудіо-, відео ефектів;

 • Місце розташування на сторінці. Реклама повинна знаходитися в зоні видимості відвідувача. Деякі маркетологи застосовують прийом, при якому вона закриває основний контент сайту.

Як порахувати конверсію показів у заявку

Наступний показник ефективності рекламної кампанії характеризує відношення числа залишених споживачем заявок на сайті до кількості переглядів контенту сайту. Цей коефіцієнт завжди на порядок нижче CTR, так як визначає результативність просування продукту на наступному етапі, коли користувач уже зайшов на веб-ресурс.

На цій стадії ключового значення набуває оформлення, юзабіліті, інформативність сайту, які спонукають потенційного покупця залишити свої контактні дані для подальшого спілкування з менеджером. Ключові фактори, за рахунок яких конверсія інтернет-магазину буде рости:

 • Грамотна навігація, що дозволяє в пару кліків досягти бажаної мети.

 • Достовірність, правдивість інформації про продукт, підтверджена експертними думками, позитивними відгуками постійних клієнтів.

 • Професійний дизайн у поєднанні з якісним контентом.

 • Доступний опис унікальних характеристик товару, послуги, які зможуть вирішити важливі для споживача завдання.

 • Безпеку, що гарантована HTTPS-протоколом і SSL-сертифікатом.

Конверсія показів у продажу

Це фінальний показник результативності рекламної кампанії, що визначає прибутковість реалізованої стратегії інтернет-маркетингу. У даному випадку конверсія продажів це співвідношення кількості скоєних покупок до загального числа показів реклами. Вона відображає сукупну ефективність факторів від вибору місця для розміщення банера до рівня кваліфікації менеджерів, які спілкувалися з клієнтами.

З іншого боку, показник не завжди відображає реальну картину. Вчинення покупки для споживача — це не завжди спонтанний миттєвий процес. Більшості людей необхідно дати час на обдумування, детальне вивчення питання, поглиблення в нюанси. Тому між моментами кліка по оголошенню й безпосередньо замовлення на сайті може пройти від декількох днів до місяців.

Тому при розрахунку коефіцієнта необхідно правильно вибрати часовий діапазон, який буде охоплювати не тільки період впровадження й дії рекламної кампанії, але й деякий термін після її закінчення. Також не зайвим буде з’ясовувати в покупця, звідки він отримав інформацію про продукт.

Основні формули розрахунку

Незалежно від того, на якому етапі впровадження стратегії виконуються обчислення, коефіцієнт конверсії – це завжди співвідношення,що показує яка частка вхідного трафіку конвертувалась у Ліди (заявки, дзвінки, підписки).

Для зручності сприйняття він виражається у відсотках і позначається

 CR

Для рекламної кампанії цей показник визначається за формулою:

CR = 

Кількість цільових дій (переходів, заявок, продажів) / Кількість показів реклами * 100 %

Для визначення CR сайту, досить підставити у формулу реальні показники вашого сайту.

Не менш важливим для визначення ефективності проекту є розрахунок вартості кожного виконаного дії (CPA)

 CPA

Для її визначення використовується формула:

CPA = 

Бюджет кампанії / Кількість дій (кліків, заявок, покупок)

Цей показник дозволяє скласти повну картину ефективності просування продукту в мережі. Формула підрахунку конверсії, що була наведена вище, дає відповіді, проте вона не враховує розмір здійснених власником бізнесу витрат. Вартість однієї дії дозволяє реально оцінити, проаналізувати, наскільки прибутковою виявилася реклама й чи доцільно продовжувати її впровадження.

SEO-просування vs реклама в Інтернеті (PPC): порівняння результативності

Щоби повною мірою оцінити можливості просування товарів, послуг у мережі важливо розуміти, яка з технологій більш ефективна і в яких випадках. В ідеалі найбільший приріст прибутку бізнесу дасть їх поєднання, проте бюджет часто обмежений, тому доводиться вибирати.

За результатами досліджень контекстна реклама дає оптимальний результат у наступних ситуаціях:

 • Розкрутка молодого ресурсу, з яким ще мало знайомі пошукові роботи

 • Просування сезонних продуктів

 • Занадто висока конкуренція в конкретному сегменті, коли пробитися в ТОП-3 видачі практично неможливо

 • Необхідність збільшення продажів товарів певного розкрученого бренду

В інших випадках впровадження PPC знаходиться під питанням. Тому перед тим, як порахувати конверсію сайту, що зросла в результаті її впровадження, варто детальніше вивчити механізм SEO-просування.

Основне завдання цієї стратегії — залучення органічного трафіку, тобто збільшення відвідуваності за рахунок переходів із видачі пошукових систем.

Домогтися видимих відчутних результатів у цьому випадку можливо тільки через півроку й більше. Однак отриманий приріст трафіку збережеться в довгостроковій перспективі. У результаті понесені витрати окупляться не один раз.

Порівняльний аналіз, зроблений фахівцями, показує, що вартість одного продажу товару (замовлення послуги) при реалізації SEO-стратегії виявляється приблизно у 2 рази нижче, ніж при роботі з PPC.

Реклама – це непогана можливість отримати вибухове зростання прибутку в поточному періоді за умови залучення дійсно професійних фахівців, які вміють працювати з контекстом. У той час як SEO-просування – це робота на майбутні стабільно високі показники, поступове, але неухильне зростання відвідуваності, конверсії продажів при порівняно невисоких витратах.

Коментарі
Ви можете першим додати коментар.
Залишити коментар